Światowy Dzień Pocałunku obchodzony jest 6 lipca, a 28 grudnia świętowany jest Międzynarodowy Dzień Całowania.
Dzień pocałunku powstał aby promować i zachęcać do całowania. W tym dniu w niektórych krajach organizowane są coraz popularniejsze maratony całowania, bicie rekordów w długości całowania i różne inne zabawy dla par.
Naukowcy co roku udowadniają, iż pocałunek przynosi same pozytywne rezultaty. W jego trakcie wzrasta puls, człowiek szybciej oddycha, do jego płuc dociera więcej tlenu, w mózgu uaktywniają się elementy odpowiedzialne za emocje, przez co wzrasta produkcja serotoniny, która to zapewnia dobry nastrój. Ludzie, którzy regularnie się całują, żyją nawet do 5 lat dłużej od tych co unikają pocałunków.
Szacuje się, że jeden pocałunek pozwala spalić od 50 do nawet 90 kalorii. Całując się, zatem nie tylko spalamy tkankę tłuszczową, ale również ćwiczymy 29 mięśni twarzy. Podczas całowania się wytwarza się również więcej śliny, która chroni zęby przed próchnicą.
Inni naukowcy przeprowadzając badania wśród amerykańskich milionerów, udowodnili, że osoby, które wychodząc codziennie do pracy i całowały w sposób namiętny partnera, były o wiele bogatsze, niż te które tylko całowały tylko w policzek lub czoło.
Średnio ciągu całego życia człowiek całuje się prawie 14 dni. Zapewne średnią zawyżyła para, która w 2001 roku ustanowiła światowy rekord w długości pocałunku – 30 godzin, 59 minut i 21 sekund.
69 81 65 466
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz